Profesyonel web sitesi tasarımı

Profesyonel web sitesi tasarımı nedir? ve web tasarım hizmeti almak isteyen şahıs veya şirketler hangi yolu takip etmelidir?

Profesyonel web sitesi tasarımı yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Uzman bir web dizayn hizmeti alabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır;

  • Profesyonel web sitesi tasarımı yaptıracağınız şahıs veya şirket’e ne istediğinizi açık bir şekilde açıklayan dökümanları ulaştırmalısınız logo, renkler vs.
  • Web tasarım açısından bir düşünceniz yoksa, bu konuyu tamamiyle sitenizi oluşturacak kişi veya firmaya bıraktıysanız, ön çalışma talep edebilirsiniz.
  • Mutlaka bir sözleşme yapın ve sözleşmenizde istediğiniz tüm özellikleri en ince ayrıntısına kadar yazın yada yazdırın, anlaşmanızı mutlaka okuyun.
  • Yaptırdığınız siteyi test etmeden onaylamayın, genel olarak web tasarım bittikten sonra web yazılımına uayarlama yapılır. Bu nedenden mutlaka test edip, onaylayın.
  • Web tasarım, Web yazılım, Seo ve Grafik bunların hepsi ayrı hizmetlerdir. Hepsi için anlaşma yapacaksanız çok dikkatli olmalısınız. Örneğin siz web dizayn için anlaştınız, yönetim paneli yapılacakmı diye sormalısınız. Aksi taktirde statik bir internet sitesine sahip olursunuz ve tekrardan yönetim paneli yazdırmak zorunda kalırsınız.
  • Web dizayn hizmetlerine seo ve grafik hizmetleri dahil değildir. Yaptıracağınız logo, banner, seo hizmeti ayrı hesaplanır buna dikkat edin.
  • Profesyonel web sitesi tasarımı seo uyumlu yapılmalıdır. Seo uyumlu tasarım için bazı maddeler vardır. Hızlı açılması gereklidir bu işlem kaynak dosyaları (css, js, html vb. gibi) kompres edilerek ve görseller optimize edilerek yapılmaktadır.
  • Profesyonel web sitesi tasarımı mutlaka duyarlı (responsive) tasarıma sahip olmalıdır. Web sayfanız bilgisayar, telefon ve tablet uyumlu olmalıdır.

Profesyonel web sitesi tasarımı ücretleri ne kadardır?

Profesyonel web sitesi tasarımı için ortalama fiyatlar firmadan firmaya değişmekle birlikte birçok firmada hemen hemen aynıdır. Bağımsız olarak yapan şahısların ortalama fiyatlarınıda merak ediyorsanız sadece ucuz olduğu için çalışmanızı tavsiye etmemekle birlikte sebepleriyle birlikte açıklayacağız.

İstanbul web dizyan ajansları özel web tasarımı aşağı yukarı 1.000-1.500 tl arasındadır.
E-Ticaret sitesi tasarımları 1.200-4.000 tl arasındadır.

Bu işi yapan firmalar için aşağı yukarı fiyatlar yukarıdaki gibidir. Peki freelance web tasarımcılarda fiyatlar ne kadar.

Freelance iş yapanların giderleri az olduğundan ve firma düzeyinde iş garantisi vermedikleri için fiyatları ajanslardan %40 – %50 daha düşüktür.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s